Ja i Piotrek w Afryce

Powrót z Afryki do Polski

Powrót z Afryki do Polski (Rok 2001 – odcinek 14)

Powrót do Polski zapowiadał się dość długi. Najpierw musieliśmy dostać się z Kapsztadu do Johannesburga. To aż 1200 km. Zastanawialiśmy się długo nad tym jak dostać się do Joburga. Wypożyczyć samochód. Jechać autobusem? Lecieć samolotem? Dwie pierwsze opcje to strata czasu i konieczność szybszego wyruszenia z Kapsztadu. Opcja trzecia to spory koszt. Całe szczęście, że Karolina wzięła na siebie odpowiedzialność. Krzyknęła: „A ch…. lecimy!!!” i w biurze podróży w Grahamstown zadecydowała o naszych planach.

Nasze bagaże wypełnione były po brzegi. Bagaż podręczny również. Wsiadaliśmy do samolotu z pudełkiem z alkoholem, dwoma plecakami, maską z rogami, bębnem, torbami z ciepłymi ciuchami i paroma innymi drobiazgami).

Wróciliśmy do Polski 5 grudnia. Cudowny sen się skończył. Za drzwiami lotniska czekał śnieg, mróz, ciemność, korepetycje, dom, obowiązki, jednym słowem codzienność. Przeżyłem niesamowity wyjazd z przygodami i niezapomnianymi wrażeniami. Warto było poświęcić kilka rzeczy aby coś takiego przeżyć. Afryka jest przepiękna i muszę tam wrócić jak najszybciej.

Ja i Piotrek w Afryce
Ja i Piotrek w Afryce

Z Afryki przywiozłem kilka ciekawych pamiątek. Przede wszystkim jednak mam wspomnienia. To moja najważniejsza i najcenniejsza pamiątką z podróży.

Kolejne odcinki relacji z pierwszej podróży do Afryki znajdziecie tu: Relacja z pierwszej podróży do Afryki na blogu

Całość relacji z pierwszej podróży do Afryki do pobrania stąd: Relacja z pierwszej podróży do Afryki w pdf

Galeria zdjęć z pierwszej podróży do Afryki do obejrzenia tu (niestety zdjęcia są słabej jakości): Zdjęcia z pierwszej podróży do Afryki

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s